Kam v Brně zajít na bezlepkové zákusky?

Při bezlepkové dietě jsme většinou odkázáni na zákusky připravované doma nebo kupované ve zdravých výživách, případně přes internet. Když si ale chceme vyrazit na kávu a zákusek se známými nastává většinou problém. Tento článek obsahuje několik tipů na brněnské kavárny, ve kterých vám nabídnou chutné bezlepkové zákusky.

Bezlepkové zákusky

Kavárna při zdravé výživě na Orlí (Orlí, Brno střed)

Tato kavárna mě mile překvapila nejenom cenami, ale také množstvím a kvalitou výrobků. Ceny bezlepkových zákusků jsou mnohem nižší, než když si koupíte normální lepkový zákusek v cukrárně. A to i přes to, že porce jsou celkem velké. Výběr zákusků je velmi dobrý. Doufejme jen, že ceny se na této úrovni nadlouho udrží. Vyzkoušela jsem bezlepkový medovník a byl opravdu vynikající!

Placz kafe (Nádražní 618/2, Brno střed)

Kavárna Placz kafe má výhodné strategické umístění. Najdete ji hned u hlavního nádraží u vchodu do Obchodního centra Letmo, takže ani ne 2 min. chůze od nádraží. Takže ideální místo pro malou zastávku, když jde člověk na vlak. Ve vitrínce mají vždy několik bezlepkových zákusků. Kakaovou bábovku umí udělat báječně.
Navíc je údajně možné objednat si u obsluhy i běžné pečivo, což jsem zatím nevyzkoušela, na tuto informaci jsem narazila někde na internetu.

Caffé del Saggio (Helceletova 2, Kraví Hora)

Hned jak jsem tuto kavárnu poprvé navštívila, stala se mojí oblíbenou. Jedná se o kavárnu s pražírnou. Dělají tu výbornou kávu, kterou si vychutnají i praví gurmáni. Pokud kávě nerozumíte, samozřejmě vám poradí příjemná obsluha a doporučí vám, kterou kávu z nabídky máte ochutnat. V nabídce mají vždy alespoň jeden bezlepkový zákusek za přijatelnou cenu.

Ikea (Skandinávská 126/4, Brno Dolní Heršpice)

Také do Ikea se dá zajít na bezlepkový zákusek. V nabídce vždy mají alespoň jeden. Bezlepkové zákusky jsou přehledně označené přeškrtnutým klasem a podle mého názoru jsou moc dobré.

Pokud máte zajímavý tip na nějakou dobrou cukrárnu s bezlepkovými zákusky, dejte mi prosím tip.

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář