Tipy na bezlepkové restaurace v Brně

Bezlepková restauraceŽivot s bezlepkovou dietou znamená řadu omezení. Jedním z nich je také návštěva restaurací, v nichž se musíme často ptát, zda je pokrm bezlepkový či ne. Ne všude je personál schopný nám odpovědět. Tento článek obsahuje tipy na brněnské restaurace, kde jsou na hosty s bezlepkovou dietou připraveni a garantují absenci lepku alespoň ve vybraných pokrmech.

Šelepka – Klub Šelepova N°1  (Šelepova 1, Královo Pole)

Jedná se o legendární brněnský klub, který pořádá různé zajímavé hudební akce. Mimoto se v něm ale také dobře bezlepkově najíte. Klub má na výběr vždy několik bezlepkových jídel. A jsou to často jídla jako svíčková omáčka nebo koprová omáčka v bezlepkové variantě. Dokonce si sami pečou i bezlepkové pečivo, takže se nemusíte bát dát si třeba pečená žebra s chlebem! A ke všemu je obsluha velmi příjemná. Servírka byla nadšená informací o existenci bezlepkového piva a slíbila, že o něj brzy rozšíří svůj sortiment.

Academic restaurant (Netroufalky 770/14, Brno Bohunice)

Academic restaurant najdete ve druhém patře areálu Campus Square nedaleko Bohunické nemocnice. Na světelné tabuli naleznete nabídku s jasně označenými bezlepkovými jídly (klasicky přeškrtnutým klasem). Ve výběru jsou vždy alespoň dvě až tři bezlepková jídla. Mimo jiné můžete také vyzkoušet dva typy bezlepkové pizzy. Pizza je bohužel poněkud dražší a navíc je dost malá, což mě nemile překvapilo, protože jsem zde byla zvyklá na normální pizzu a nikdo mě na velikost neupozornil. Chuťově je ale dobrá.

Tato restaurace slouží pro všechny zákazníky Campus Square. Výhodou ale je, že slouží také jako vysokoškolská menza Masarykovy university, takže studenti vysokých škol mohou využívat výrazně zvýhodněných cen. Platí to i pro studenty jiných vysokých škol, pouze je třeba vyřídit si v kanceláři Stravovací průkaz. Potřebujete k tomu pouze platnou ISIC kartu nebo potvrzení o studiu.

Bistro Le Social (Úvoz 80, Brno střed)

Velký výběr bezlepkových jídel sice nemají, ale byla jsem moc mile překvapená zejména bezlepkovým burgrem, který byl opravdu výborný. Maso bylo opravdu maso, pěkně šťavnaté a houska byla skoro k nerozeznání od lepkové housky. Na bezlepkový bugr jsem zatím nikde jinde nenarazila.

Na Švábce (Údolní 4, Brno střed)

Tuto restauraci zatím nemám osobně vyzkoušenou. Faktem ale je, že v poledních menu nabízejí bezlepková jídla. Skvělé je, že součástí nabídky je bezlepkové pivo Celia. Sice pouze lahvové, ale velmi dobré. Doporučuji toto pivo vyzkoušet, od normálního piva jej nerozeznáte 🙂 Koupit se dá třeba v Tescu.

A kam chodíte na bezlepková jídla vy? Máte nějaké své oblíbené místo?

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář