Návod na čokoládové filigrány II. – vícebarevné filigrány

Vicebarevné filigrány

V minulém díle (Návod na čokoládové filigrány I.) jsme se věnovali jednoduchým filigránům. Nyní vyzkoušíme filigrány vícebarevné. U čokolády máme v podstatě k dispozici tři barvy: tmavě hnědou (hořká čokoláda), světle hnědou (mléčná čokoláda) a bílou (bílá čokoláda). Bílou čokoládu můžeme případně nabarvit potravinářskými barvami na různé barvy. Každopádně kombinace uvedených tří základních barev je sama o sobě dost zajímavá.

Vicebarevne_cokoladove_filigranyBudeme potřebovat:

  • hořkou čokoládu (s obsahem minimálně 50% kakaa, aby se nám hotové filigrány nelámaly)
  • bílou nebo mléčnou čokoládu (nebo obě, případně potravinářské barvy podle Vašich představ)
  • misku (nebo hrnec) na roztopení čokolády
  • zdobítko na perníčky (ideální je to sáčkové s bílou plastovou špičkou – seženete jej v domácích potřebách)
  • pečící papír
  • šablony
  • tác nebo jiný rovný podklad pro tuhnutí

Postup je zezačátku stejný jako u jednoduchých filigránu (postup najdete v článku  Návod na čokoládové filigrány I.) Na vytvoření obrysů použijte vždy hořkou čokoládu s vysokým podílem kakaa, aby byl výsledný tvar dostatečně pevný.

S předpřipravenými jednoduchými filigrány budeme nyní dále pracovat. Zatímco nám jednoduché filigrány tuhnou v ledničce, rozpustíme si ve vodní lázni bílou nebo světle hnědou čokoládu (případně obě).

Filigrány vyndáme z ledničky a požadovanou barvou rozpuštěné čokolády vyplňujeme mezery mezi ztuhlou tmavou čokoládou. Nemusíme být při tom příliš přesní, protože jako lícovou stranu budeme používat tu, která je nalepená na papíře, takže jednotlivé přetahy nebudou v konečném výsledku vidět. Pouze je potřeba, aby obrysová čokoláda byla velmi dobře ztuhlá, aby se nám nesmíchala s nově nanášenou vrstvou.

Vícebarevné filigrány vložíme znovu do lednice a necháme dobře ztuhnout. Po ztuhnutí je jednoduše odlepíme od pečícího papíru a použijeme k dekorování dortů, zákusků nebo dezertů.

Líbí se Vám více jednoduché filigrány nebo ty vícebarevné?

 

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář