Návod na trojrozměrného čokoládového motýla (včetně šablon)

čokoládoví motýlci

Čokoládový motýl je nádhernou ozdobou dortu nebo jakéhokoli dezertu. Vypadá něžně a romanticky a působí dojmem, že jej zvládne vyrobit pouze zručný cukrář. Přitom není vůbec těžké si jej doma vyrobit. Chce to jenom trochu trpělivosti a času. Tento článek vám poradí jak na to a provede vás všemi úskalími až do zdárného konce.

Cokoladovy_motyl

Budeme potřebovat:

•    hořkou čokoládu (s obsahem minimálně 50% kakaa, aby se nám hotové filigrány nelámaly)
•    misku (nebo hrnec) na roztopení čokolády
•    zdobítko na perníčky (ideální je to sáčkové s bílou plastovou špičkou – seženete jej v domácích potřebách)
•    pečící papír
•    šablony
•    tác nebo jiný rovný podklad pro tuhnutí

Postup

Hořkou čokoládu si rozpustíme ve vodní lázni (do většího hrnce, který je zvolna zahříván, dáme vodu a do něj vložíme menší hrnec s čokoládou). Čokoláda by neměla být příliš tekutá, měla by z vařečky pouze odkapávat, ale nestékat (v opačném případě necháme čokoládu trochu vystydnout, jinak by se nám špatně pracovalo a tvary by se roztékaly).

Mezitím si připravíme pečící papír a šablonu (můžete použít tu naši nebo si vyrobit jakoukoli jinou). Pečící papír přehneme na poloviny – to proto, aby se nám motýlek později lépe tvaroval (na přehybu bude tělíčko a křídla se ohnou nahoru). Roztopenou čokoládou naplníme zdobící sáček a podle šablon nakreslíme na pečící papír motýla (nezapomeneme si hlídat, aby tělíčko bylo na přehybu). Nejdříve nakreslíme křídla a naposledy uděláme tělíčko, aby bylo pěkně hladké – v přední části naznačíme hlavičku (můžeme udělat také tykadla).

Takto připravené motýly vložíme do formy vyrobené z poskládaného papíru (motýlky lze formovat také v otevřené knize) a vložíme je ztuhnout do ledničky. Ztuhlé motýlky opatrně sloupneme z papíru a použijeme pro zdobení.

Jak se Vám líbí naši motýlci?

čokoládový motýl šablona

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář