Pohankové linecké (přirozeně bezlepkové)

Tento recept na pohankové linecké je zdravější alternativou oproti klasickému lineckému. Výsledné cukroví má trochu jinou chuť, připomínající oříšky. Do receptu se dá použít také celozrnná pohanková mouka, pokud chceme, aby výsledek byl ještě zdravější. Recept je přirozeně bezlepkový a i přesto se cukroví vůbec nedrolí! Cukroví je po namazání ihned křehké, ale nedrolí se ani tak (pokud chceme, aby bylo tvrdší, necháme jej dva dny na talířku – trochu vyschne a bude tužší).

Hodnocení receptu

  • (5 /5)
  • (1 Hodnocení)

Instrukce

  • 1. Do mísy vsypeme mouku, cukr, přidáme máslo, špetku soli a 1 žloutek a vypracujeme hladké nelepivé těsto. Pokud je těsto příliš řídké, přisypeme více mouky (konzistence záleží jak na hrubosti namletí mouky, tak i na jejím stáří). Těsto zabalíme do fólie a necháme v ledničce minimálně 30 minut uležet (což je zvláště důležité pokud použijeme celozrnnou mouku).
  • 2. Po odpočinutí těsto vyndáme z lednice, rozválíme a vykrajujeme z něj různé tvary. Linecké pečeme v předehřáté troubě na 175˚C asi 15 minut. Jakmile pečivo vychladne můžeme jej namazat marmeládou a slepovat dohromady.

Autor

Jana

Velmi ráda vařím, peču a zkouším nové recepty. Mým velikým koníčkem je také pečení a zdobení dortů. Ráda si pochutnám na čemkoli dobrém, od jakéhokoli kvalitního masa až po vegetariánské ...